Często spotykam się z pytaniami rodziców dzieci z wadami wzroku o to co mogą zrobić, by tę wadę cofnąć czy zatrzymać. I tu kilka faktów na temat wad wzroku. Jeśli nie masz ochoty o nich czytać, to przeskocz dalej do diety.

Najczęstsze życzenia jakie sobie wzajemnie składamy to życzenia zdrowia i 100 lat życia. Czy mają one szansę na spełnienie? Co sami możemy zrobić zarówno w kwestii zdrowia jak i dla zdrowia swoich oczu? Statystyki pokazują, że na przestrzeni ostatnich lat społeczeństwo polskie się starzeje. O ile u schyłku XX wieku osoby po 65 roku życia stanowiły 10% ludności naszego kraju, to już w 2013 roku odsetek ten wyniósł 14,7%. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych 30 lat liczba ta będzie jeszcze znacząco rosła, nawet do 30-35% ogółu społeczeństwa ( dane GUS ). Żyjemy dłużej! Może więc życzenia 100 lat mają szansę na spełnienie?

Istnieje wiele produktów spożywczych, które wspomagają nasz wzrok. Do takich właśnie należą chociażby jajka. Mało kto może zdaje sobie sprawę z faktu, że żółtko jaja to świetne źródło luteiny i zeaksantyny, a także cynku – substancji, które dbają o dobrą kondycję oczu.